Program

28. Tudományos Diákköri Konferencia

– Marosvásárhely, 2021. április 21-24. –

 

ELŐADÁSOK ÉS SZEKCIÓK ONLINE KÖVETÉSE:

Kedves diákok! Az alábbi linkeken léphettek majd be a bemutató diákok, illetve a meghívottak előadásaira. A meetingek Zoom-on fognak zajlani.

 

ELŐADÁSOK:

https://us02web.zoom.us/j/3959878900?pwd=dGllZ0tFYm5yaDgvV3lyRzhWcXdNQT09

Meeting ID: 395 987 8900

Passcode: 28TDK

 

TEREM 1

https://us02web.zoom.us/j/7085907875?pwd=NCt0alNua2cxT2FhbERuNUx6ZExPQT09

Meeting ID: 708 590 7875

Passcode: 28TDK

TEREM 2

https://us02web.zoom.us/j/3969953963?pwd=ZXc5aWNJVjhudmJ2dFJuWHVNeStYQT09

Meeting ID: 396 995 3963

Passcode: 28TDK

TEREM 3

https://us02web.zoom.us/j/9570101760?pwd=UnY2dzAxSUhreXdSdkV1Rm9lWXRLdz09

Meeting ID: 957 010 1760

Passcode: 28TDK

TEREM 4

https://us02web.zoom.us/j/7977114840?pwd=NEE4Vk0ySndyeUlYMEh3Wmh0VlRtdz09

Meeting ID: 797 711 4840

Passcode: 28TDK

 

 

 

 

PROGRAM

A műhelymunkák programja megtalálható a www.tdk.mmdsz.ro/workshop/ oldalon.

Szerda, 2021. április 21

Online platform

16:00 – 17:00 Dr. Lele Zsolt: Cadherin alapú sejtadhézió, endokannabinoidok és sejthalál a fejlődő idegrendszerben.

17:00 – 18:00 Szünet

18:00 – 19:00 Dr. Szakmány Tamás: COVID-19 ARDS és a gyulladásos válasz vezette terápiás lehetőségek

19:00 – 20:00 Dr. Fekete Andrea: Egy régi gyógyszer új szerepben: fluvoxamin a koroavírus szövődményeinek gyógyításában

Csütörtök, 2021. április 22

Marosvásárhelyi „George Emil Palade” Orvosi-, Gyógyszerészeti-, Tudomány- és Technológiai Egyetem, Gyógyszerészeti épülete

Terem 1

09:00 – 10:30 G – Gyógyszerésztudomány

10:30 – 11:00 Szünet

11:00 – 12:30 C6 – Kardiológia

12:30 – 13:00 Szünet

13:00 – 14:30 C6 – Kardiológia

Terem 2

10:30 – 12:00 C7 – Neurológia, Idegsebészet, Pszichiátria

12:00 – 12:30 Szünet

12:30 – 15:00 C7 – Neurológia, Idegsebészet, Pszichiátria

Terem 3

09:30 – 11:00 D1 – Általános sebészet

11:00 – 11:30 Szünet

11:30 – 13:00 D1 – Általános sebészet

13:00 – 13:30 Szünet

13:30 – 15:00 D5 – Ortopédia és Traumatológia

Terem 4 

09:00 – 10:30 D2 – Nőgyógyászat

10:30 – 11:00 Szünet

11:00 – 12:30 D6 – Urológia

12:30 – 13:00 Szünet

13:00 – 14:30 C5 – Hematológia, Reumatológia, Bőrgyógyászat

Online platform

15:00 – 16:00 Dr. Pál Csaba: Baktériumok és antibiotikumok

16:00 – 16:30 Szünet

16:30 – 17:30 Dr. Béni Szabolcs: Analitikai módszerfejlesztések természetes vegyületek jellemzésére

17:30 – 19:00 Dr. Roska Botond: Restoring vision: from an idea to the first patient

19:00 – 20:00 Szünet

20:00 – 21:00 Dr. Szabó Csaba: A kénhidrogén: egy szokatlan de nagyon érdekes és fontos biológiai mediátor: élettani és kórélettani szerepei és farmakológiai modulációja

Péntek, 2021, április 23

Marosvásárhelyi „George Emil Palade” Orvosi-, Gyógyszerészeti-, Tudomány- és Technológiai Egyetem, Gyógyszerészeti épülete

 

Terem 1

09:30 – 10:30 B – Élettan és Kórélettan, Farmakológia

10:30 – 11:00 Szünet

11:00 – 12:30 B – Élettan és Kórélettan, Farmakológia

12:30 – 13:30 Szünet

13:30 – 15:30 D3 – Aneszteziológia és Intenzív terápia, Mikrobiológia

Terem 2

09:00 – 11:30 F1-Fogorvostudomány – Konzerváló fogászat és Parodontológia

11:30 – 12:30 Szünet

12:30 – 15:00 F2-Fogorvostudomány – Fogpótlástan és Implantológia

Terem 3

09:00 – 10:30 E – Megelőző orvostudomány

10:30 – 11:00 Szünet

11:00 – 12:30 E – Megelőző orvostudomány

12:30 – 13:30 Szünet

13:30 – 15:30 D4 – Fül-orr-gégészet, Szemészet

Terem 4 

09:30 – 11:30 C1 – Általános belgyógyászat, Infektológia

11:30 – 12:00 Szünet

12:00 – 13:30 C2 – Endokrinológia, Diabetológia 

13:30 – 14:00 Szünet

14:00 – 16:00 C3 – Gasztroenterológia

Online platform

16:00 – 17:00 Dr. Simon Botond: Szájszkenner alkalmazása egypetéjű ikrek azonosítására

17:00 – 18:00 Dr. Jász Máté: Az alsó-felső állcsontviszony meghatározása a protetikai gyakorlatban 

18:00 – 18:30 Szünet

18:30 – 19:30 Dr. Baffy György: Nemalkoholos zsírmájbetegség: A farmakoterápia eredményei és kilátásai

19:30 – 20:00 Szünet

20:00 – 21:00 Dr. Csákó Ibolya: A magyarországi designer drog helyzet

Szombat, 2021. április 24

Marosvásárhelyi „George Emil Palade” Orvosi-, Gyógyszerészeti-, Tudomány- és Technológiai Egyetem, Gyógyszerészeti épülete

 

Terem 1

09:00 – 10:30 A1 – Anatómia és Patológia

10:30 – 11:00 Szünet

11:00 – 12:30 P – Poszter szekció

12:30 – 13:00 Szünet

13:00 – 14:30 P – Poszter szekció

Terem 2

10:00 – 11:30 C4 – Gyermekgyógyászat

11:30 – 12:00 Szünet

12:00 – 13:30 C4 – Gyermekgyógyászat

Terem 3

09:30 – 11:00 E – A2 – Bioinformatika, Imagisztika

Online platform

12:00 – 13:00 Dr. Rózsa Noémi: Fogszabályzás témakör

12:30 – 13:30 Szünet

13:30 – 14:30 Dr. Derzsi Zoltán: A gyermeksebészet és gyermekortopédia jelene és jövője. Avagy: merre tartunk?

14:30 – 15:00 Szünet

15:00 – 16:00 Dr. Lempel Edina: Az anatómikus rétegzés a frontrégióban

16:00 – 16:30 Szünet

16:30 – 17:30 Dr. Valálik István: Fejüknél összenőtt ikrek szétválasztása során alkalmazott orvostechnológiai megoldások

17:30 – 18:00 Szünet

18:00 – 19:00 Dr. Szalma József: Az idegsérüléssel fenyegető bölcsességfogak felismerése és ellátása

19:00 – 20:00 Dr. Francisco Tibor Dénes: A laparoszkópia használata a gyermekurológiában

program full