25. Tudományos Diákköri Konferencia

– Marosvásárhely, 2018. március 21–24. –

 

március 22., csütörtök:

9.00 – Regisztráció a Kultúrpalota előcsarnokában (regisztrálni a konferencia teljes időtartama alatt az infóirodánál lehet)

 

Kultúrpalota, Nagyterem:

14.00 – 15.00 Megnyitó

15.00 – 16.00 Prof. dr. Ábrahám István (Pécs) – Az ösztradiol gyors és szokatlan hatásai az idegrendszerben: a molekulától a betegágyig

 

Kultúrpalota, Kisterem:

09.00 – 11.00 Poszter szekció

11.00 – 12.00 Prof. dr. Botz Lajos (Pécs) – A gyógyszeres terápia kihívásai és hatékonyságát meghatározó tényezők

12.00 – 14.00 Poszter szekció

14.00 – 15.00 Szünet

15.00 – 17.00 A – Anatómia, Patológiatémakör

 

Kultúrpalota, Tükörterem:

09.00 – 12.00 D5 – Nőgyógyászat, Urológiatémakör

12.00 – 14.00 C5 – Neurológia, Idegsebészettémakör

14.00 – 15.00 Szünet

15.00 – 16.30 C4 – Mikrobiológia, Infektológia témakör

 

Kultúrpalota, Kiállítóterem:

09.00 – 10.30 B2 – Farmakológia témakör

10.30 – 12.00 H – Általános orvosi asszisztenstémakör

12.00 – 14.00 C3 – Gasztroenterológia témakör

14.00 – 15.00 Szünet

15.00 – 17.30 I – Gyógytorna és Sporttudomány témakör

 

március 23., péntek:

Kultúrpalota, Nagyterem:

09.30 – 10.30 Dr. Garami Zsolt (Houston, USA) – Back to the future: amit a carotisultrahangról tudnod kell!

 

Kultúrpalota, Kisterem:

09.00 – 11.30 F – Fogorvostudomány témakör

11.30 – 12.30 Dr. Kemper Róbert (Budapest) – Sagittalis osteotomia a mandibula lateralis területén

12.30 – 13.30 Dr. Chikány Tamás (Budapest) – Implantátumok körüli lágyrészmanagement

13.30 – 14.30 Dr. Gálmiklós Ádám (Budapest) – Sinuselevatio

14.30 – 15.30 Dr. Hajdú László Imre (Kolozsvár) – Hány (szak)ember a fogorvos?

15.30 – 17.30 D3 – Szemészet, Fül-Orr-Gégészet témakör

 

Kultúrpalota, Tükörterem:

09.00 – 10.30 C7 – Gyerekgyógyászat témakör

10.30 – 11.30 Prof. dr. Egyed-Zsigmond Imre (Marosvásárhely) – Fájó fej

11.30 – 13.30 C7 – Gyerekgyógyászat témakör

13.30 – 15.00 C6 – Pszichiátria és Viselkedéstan témakör

15.00 – 16.00 Dr. Kelemen Oguz (Szeged) – Pszichoneuroimmunológia a pszichiátria szemszögéből

 

Megyei Tanácsterem:

09.00 – 12.00 C1 – Kardiológia témakör

12.00 – 13.00 Szünet

13.00 – 16.00 C1– Kardiológia témakör

16.00 – 18.30 D2 – Általános sebészet témakör

 

március 24., szombat:

Kultúrpalota, Nagyterem:

09.00 –11.30 C2 – Általános belgyógyászat témakör

11.30 – 12.00 Szünet

12.00 – 14.00 C2 – Általános belgyógyászat témakör

14.00 – 15.00 Dr. Mechtler István (Buffalo, USA) – DaVinci: robotos hysterectomia, elérkezett a jövő

15.00 – 16.00 Dr. Tárnoki Ádám és Dr. Tárnoki Dávid (Budapest) – Ikerkutatások: genetika, epigenetika és mikrobiom

18.00 – 20.00 Díjkiosztó ünnepség

 

Kultúrpalota, Kisterem:

09.00 – 10.00 Dr. Csupor Dezső (Szeged) – Gyakorlati farmakognózia: modern vizsgálati módszerek a növények biztonságosságának elemzésében

10.00 – 11.30 G – Gyógyszerészet témakör

11.30 – 12.30 Dr. Szabó Zoltán (Marosvásárhely) – Nanoszál alapú rendszerek előállítása, vizsgálata és gyógyászati alkalmazásának lehetőségei

12.30 – 14.00 G – Gyógyszerészet témakör

14.00 – 16.00 B3 – Labordiagnosztika témakör

16.00 – 17.00 Dr. Szabó Miklós (Budapest) – Újszülöttkori hypoxiás ischemiás encephalopathia diagnózisa és új terápiás eljárások

 

Kultúrpalota, Tükörterem:

09.00 – 11.00 E – Megelőző orvostudomány témakör

11.00 – 11.30 Szünet

11.30 – 13.30 E – Megelőző orvostudomány témakör

13.30 – 16.00 D1 – Ortopédia, Traumatológia témakör

 

Megyei Tanácsterem:

09.00 – 11.00 B1 – Élettan, Kórélettantémakör

11.00 – 11.30 Szünet

11.30 – 13.00 B1 – Élettan, Kórélettantémakör

13.00 – 16.00 D4 – Aneszteziológia és intenzív terápia témakör

 

Gallery Wedding Garden:

21.00 Gála

 

  CSÜTÖRTÖK PÉNTEK SZOMBAT  
 
Nagyterem
Kisterem
Tükörterem
Kiállítóterem
Nagyterem
Kisterem
Tükörterem
Megyei Tanácsterem
Nagyterem
Kisterem
Tükörterem
Megyei Tanácsterem
 
09.00 – 9.30   Poszter szekció Nőgyógyászat, urológia témakör Farmakológia témakör   Fogorvos-tudomány témakör Gyermek-gyógyászat témakör Kardiológia témakör Általános belgyógyászat témakör Dr. Csupor Dezső, farmakognózia Megelőző orvostudomány témakör Élettan, kórélettan témakör 9.00 – 9.30
09.30 – 10.00   Dr. Garami Zsolt, radiológia 9.30 – 10.00
10.00 – 10.30   Gyógyszerészet témakör 10.00 – 10.30
10.30 – 11.00   Általános orvosi aszisztens témakör   Prof. dr. Egyed-Zsigmond Imre, morfopatológia 10.30 – 11.00
11.00 – 11.30   Prof. dr. Botz Lajos, klinikai farmakológia   szünet szünet 11.00 – 11.30
11.30 – 12.00     Dr. Kemper Róbert, dentoalveoláris szájsebészet Gyermek-gyógyászat témakör szünet Dr. Szabó Zoltán, gyógyszerészeti technológia Megelőző orvostudomány témakör Élettan, kórélettan témakör 11.30 – 12.00
12.00 – 12.30   Poszter szekció Neurológia, idegsebészet témakör Gasztro- enterológia témakör   szünet Általános belgyógyászat témakör 12.00 – 12.30
12.30 – 13.00     Dr. Chikány Tamás, dentoalveoláris szájsebészet Gyógyszerészet témakör 12.30 – 13.00
13.00 – 13.30     Kardiológia témakör Aneszteziológia és intenzív terápia témakör 13.00 – 13.30
13.30 – 14.00     Dr. Gálmiklós Ádám, parodontológia Pszihiátria és viselkedéstan témakör Ortopédia és traumatológia témakör 13.30 – 14.00
14.00 – 14.30 Megnyitó szünet szünet szünet   Dr. Mechtler István, nőgyógyászat Labor-diagnosztika témakör 14.00 – 14.30
14.30 – 15.00   Dr. Hajdú László Imre, konzerváló fogászat 14.30 – 15.00
15.00 – 15.30 Prof. dr. Ábrahám István, neuroendo-krinológia Anatómia, patológia témakör Mikrobiológia, infektológia témakör Gyógytorna és sport- tudományok témakör   Dr. Kelemen Oguz, pszichiátria Dr. Tárnoki Ádám, Dr. Tárnoki Dávid, ikerkutatás 15.00 – 15.30
15.30 – 16.00   Szemészet, fül-orr-gégészet témakör 15.30 – 16.00
16.00 – 16.30       Általános sebészet témakör   Dr. Szabó Miklós, neonatológia     16.00 – 16.30
16.30 – 17.00               16.30 – 17.00
17.00 – 17.30                   17.00 – 17.30
17.30 – 18.00                       17.30 – 18.00
18.00 – 18.30               Díjkiosztó       18.00 – 18.30
18.30 – 19.00                       18.30 – 19.00
19.00 – 19.30                       19.00 – 19.30
19.30 – 20.00                       19.30 – 20.00